Pomoc w wyborze maszyny do szycia

Na rynku sprzętu do szycia istnieją mnóstwo maszyn do szycia, i wybrać odpowiednią nie jest aż tak łatwo.

Pierwsze pytanie, które musicie sobie zadać, to „dlaczego mnie jest potrzebna niniejsza maszyna, i co będę na niej szyć”. Będzie to maszyna do obrzucania nogawek spodni i drobnego remontu odzieży, lub będziesz dojść często wykonywać wszytki etapy całkowitego szycia odzieży; będziesz używać tylko kilku podstawowych ściegów lub będziesz aktywnie używać ściegi dekoracyjne i różne rodzaje dziurek. Wszystkie te pytania należy omówić wcześniej. Również jednym z najważniejszych pytań będzie wartość maszyny do szycia. Kupić maszynę w sklepie internetowym jest dojść łatwo, duża liczba specjalizowanych sklepów internetowych sprzedające maszyny do szycia istnieją wyłącznie w przestrzeni internetowej.

 

Oraz nie mniej ważną cechą podczas wyboru maszyny do szycia jest rodzaj tkaniny, na której będziesz szyć. W tej chwili istnieją mnóstwo akcesoriów (stopek), które rozszerzają zakres stosowanych tkanin, ale moc maszyny do szycia należy obowiązkowo sprawdzić.

 

Szyć na tkaninach o średniej grubości może w prawie najprostsza I najtańsza maszyna do szycia, ale podczas szycia na tkaninach cienkich (np. jedwab, szyfon) lub grubych i mocnych (np. dżins, brezent) z maszyną domową będziesz mieć trochę kłopotów. Trzeba będzie ustawić naprężenie nici, wybrać rodzaj igły i grubość nici.

 

W zależności od rodzaju sterowania i wykonywanych funkcji istnieją kilku rodzajów maszyn do szycia:

– Mechaniczne

– Elektromechaniczne

– Komputerowa lub elektronna

– Maszyno-hafciarka

– Hafciarka

– Maszyny do  filcowania I dekorowania

-Owerlok

– Kapówka

– Coverlock