Wybieramy maszynę do szycia według chwytacza

Wady i zalety wahadłowego i rotacyjnego chwytacza.

Wszystkie maszyny do szycia domowe różnią się rodzajem chwytacza, który jest tam wbudowany. Dzisiaj chwytacze należy warunkowo podzielać na takie rodzaje, według ruchu – chwytać może obracać się lub  wahać się;  chwytać może być ustawiony poziomo i pionowo.

Wahadłowy chwytać – to mechanizm, który jest najprostszym mechanizmem ruchu w maszynach do szycia, który istnieje dzisiaj. Niniejszy chwytacz będzie służyć Państwu wiele lat. Do wad można odnieść pewien hałas i trochę zwiększona częstotliwość wibracji.

Rotacyjny chwytacz podwójnego obrócenia – również jest jednym z najpopularniejszych dzisiaj rodzajów chwytaczu.
Do zalet można odnieść ciszę podczas pracy, dojść łatwe nawijanie nici w szpulkę, wytrzymałość. Ale on jest dojść drogim rodzajem chwytaczu. Przecież go zalety w łatwości użytkowania i w obsłudze są tego warte. A łatwość nawlekania nici pozwoli używać te maszyny nawet początkującym.

Wahadłowy chwytać podwójnego obrócenia – jest najtrudniejszym mechanizmem, którego stosują do maszyn do szycia. Zwykle on jest ustawiony na drogie maszyny do szycia, które używają się na fabrykach produkcyjnych. Jest precyzyjny i niezawodny, będzie służyć wiele lat, oferuje bardzo szybką prędkość, co jest niezbędnym do szycia na fabrykach. Ale należy pamiętać, że taki rodzaj chwytaczu wymaga czas od czasu czyszczenia i smarowania.

Przeważnie, wybór rodzaju chwytacza zależy od tego, dla czego maszyna do szycia jest potrzebna.

Jeśli tylko zaczynasz szyć  – to polecamy chwytacz rotacyjny, który jest łatwy w obsłudze, jest lekki do nawlekania i nie będzie tworzyć dodatkowych problemów według czyszczenia i smarowania. Twoje maszyny z rotacyjnym chwytaczem – Minerva M32Q, Minerva MC 40, Minerva MC 400.

 

Czytaj także: